ДСТУ 4487:2005

Майонези. Загальні технічні умови

Категория

Государственные стандарты

Державний стандарт ДСТУ 4487:2005 введений в Україні замість раніше діючого стандарту ГОСТ 30004.1-93, який, у свою чергу, був виданий «Міждержавною радою з стандартизації, метрології та сертифікації» (Республіка Білорусь).

ДСТУ 4487:2005 поширюється на майонези - харчовий продукт, який представляє собою багатокомпонентну, стійку в широкому діапазоні температур (від 0°С до 18°С) , мілкодисперсну емульсію, виготовлену з рафінованих, дезодорованих масел з додаванням емульгаторів, стабілізаторів, смакових добавок і прянощів, дозволених центральним органом виконавчої влади у сфері охорони здоров'я для виробництва майонезної продукції.

Майонези використовують як приправу для поліпшення смаку і засвоюваності продуктів, як добавку для виготовлення овочевих, рибних і м'ясних страв в домашній кулінарії та на підприємствах ресторанного господарства, а також для приготування бутербродів і десертів.

Згідно ДСТУ 4487:2005 майонези поділяються на 3 групи:

  • Столові майонези: «Група майонезів, що мають сметаноподібну консистенцію та призначені для вживання в їжу як приправа або добавка при виготовленні страв в домашній кулінарії та на підприємствах ресторанного господарства».
  • Бутербродні майонези: «Група майонезів, що мають кремоподібну консистенцію і призначені для виготовлення бутербродів в домашній кулінарії та на підприємствах ресторанного господарства».
  • Десертні майонези: «Група майонезів, що мають консистенцію густої сметани або кремоподібну і призначені для виготовлення десертів в домашній кулінарії та на підприємствах ресторанного господарства».

За калорійністю майонези поділяються на:

  • висококалорійні - майонези з масовою часткою загального жиру більше 55%;
  • середньокалорійні - майонези з масовою часткою загального жиру від 40% до 55% включно;
  • низькокалорійні - майонези з масовою часткою загального жиру від 30% до 40% включно.