ДСТУ 4806:2007

Вина. Загальні технічіні умови

Категория

Государственные стандарты

Цей стандарт поширюється на вина, що не містять діоксид вуглецю, які виробляють з виноградних оброблених виноматеріалів, розлиті у спожиткову тару і призначені для реалізації у сфері торгівлі та громадського харчування.

Згідно ДСТУ 4806:2007, у виробництві вина використовуються наступні визначення:

  • Купажовані вина: «Вина, виготовлені шляхом змішування різних виноматеріалів (за сортом винограду, районом вирощування, року урожаю, типом, якістю) або з компонентами, встановлених технологічними інструкціями для надання вину типовості, забезпечення покращання його органолептичних властивостей, забезпечення випуску однорідних за своїми органолептичними та фізико-хімічними показниками вин».
  • Прототип: «Традиційний тип вина, що історично виник у результаті географічних особливостей місцевості, сорту винограду, технології його переробки й специфічних прийомів обробки винограду, м’язги або виноматеріалу та послужив прообразом (зразком) для виробництва відповідного типу вина в тій або іншій зоні вирощування винограду».
  • Ординарні витримані вина: «Ординарні вина поліпшеної якості, які виготовлені за загальноприйнятою чи спеціальною технологією із виноматеріалів певних сортів винограду або їх суміші, з обов’язковою витримкою у дубовій тарі перед розливом не менше 6 міс.».

Вина поділяютсья на столові (сухі, напівсухі, напівсолодкі) і кріплені (міцні і десертні — солодкі, лікерні). Вина столові сухі є завжди натуральними. Вина столові напівсухі і напівсолодкі можуть бути натуральними або купажованими з концентратами виноградного соку чи з консервованим суслом.

Вина поділяють на сортові і купажовані. Вина, виготовлені з винограду одного сорту (не менше ніж 85 %), є сортовими. Вина, в яких частка добавленого (до основного) сорту складає більше ніж 15 відсотків, відносяться до купажованих.

Вина за кольором поділяють на білі, рожеві і червоні.

Вина за якістю та строком витримки поділяють на молоді (лише столові), ординарні, марочні і колекційні.